Wybory prezydenckie 2015

Grafika wykonana przez: Maciej Skoczek, właścicielem grafiki jest KMKL.

Wykorzystano materiały będące powszechnie dostępne w internecie.

 

podsumowanie

Sonda wystartowała 29 marca na docs.google.com. Została zamknięta 5 kwietnia. Wzięło w niej udział dokładnie 600 osób. Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo mało reprezentatywna część społeczeństwa, natomiast doskonale wiedzieliśmy, że nasza sonda będzie miała wymiar bardzo zawężony. Staraliśmy się dotrzeć do wielu grup społecznych i wiekowych, różnych środowisk politycznych. Ostatecznie jesteśmy bardzo zadowoleni ze względu na odbiór naszego małego projektu. Nie liczyliśmy na aż tak wielkie, jak na nasz zasięg, zaangażowanie. Za to bardzo dziękujemy. Pragniemy również przeprosić za prawie miesiąc opóźnienia. Zwlekaliśmy tak długo z prezentacją wyników, ponieważ wpłynęło na to kilka czynników. Redaktor naczelny przygotowywał się do matury, a to on osobiście chciał przedstawić Państwu wyniki naszej sondy. Uznaliśmy również, że ciekawiej będzie, gdy będziemy zwlekać z tym do ostatniej chwili. Nie będzie wielkiej analizy, lecz przedstawienie wyników i krótki komentarz. Serdecznie zapraszamy.

Wyniki

Wyniki przedstawimy od największej liczby uzyskanych głosów, do najmniejszej.


1. Janusz Korwin-Mikke - uzyskał 467 głosów, co daje 77,8% wszystkich


2. Grzegorz Braun - 37 głosów/6,2%


3. Jacek Wilk - 34 głosy/5,7%


4. Paweł Kukiz - 19 głosów/3,2%


5. Andrzej Duda - 15 głosów/2,5%


6. Marian Kowalski - 9 głosów/1,5%


7. Bronisław Komorowski - 7 głosów/1,2%


8. Magdalena Ogórek, Paweł Tanajno, Janusz Palikot - każdy po 4 głosy/0,7%


9. Adam Jarubas - 0 głosów/0%

Jak można łatwo zauważyć, nasze wyniki różnią się diametralnie od sondaży telewizyjnych. Oczywistym wytłumaczeniem jest to, że był to sondaż internetowy i wiele osób biorących w nim udział prawdopodobnie nie ma jeszcze prawa głosu. Jesteśmy świadomi, że te wyniki nie odzwierciedlają do końca prawdziwych nastrojów społecznych, jednak pierwsze miejsca wśród tzw. kandydatów antysystemowych o czymś muszą świadczyć, a to jest nasz mały dowód.

Obok znajduje się zrzut ekranu z podsumowania ankiety, który został wygenerowany automatycznie przez dokumenty Google. Publikujemy go tutaj, by nikt nie zarzucił nam manipulacji liczbami i wynikami. Wszelkie wątpliwości wyjaśnimy. Proszę kontaktować się poprzez e-mail: orgklib@gmail.com oraz przez Facebooka.

Write a comment

Comments: 0